A - Atlanta

10. srpna 2017 v 11:25 | Hodges |  'Hard G Abeceda'
From top to bottom left to right: Atlanta skyline seen from Buckhead, the Fox Theatre, the Georgia State Capitol, Centennial Olympic Park, Millennium Gate, the Canopy Walk, the Georgia Aquarium, The Phoenix statue, and the Midtown skylinePrvním bodem naší abecedy pojmů souvisejících s G, je samozřejmě Atlanta, jedno ze dvou měst, ve kterém Gerald bydlí a ke kterému má určitý vztah, nachází se zde rovněž onen striptýzový klub o němž G natáčel dokument a tady ve městě vlastně plno věcí začalo.

Atlanta je hlavním městem jednoho z 51 států USA, jménem Giorgia, a centrální město deváté největší metropolitní oblasti, která čítá více než 5,52 miliónů obyvatel, přičemž město samotné má pouhých 448 tisíc, odhad pochází z roku 2013.

Atlanta je hospodářským centrem amerického jihovýchodu, po americké občanské válce začalo město vzkvétat. Za novými pracovními příležitostmi, zpočátku v textilním průmyslu, sem přišlo spousta afroamerických přistěhovalců. Ti dnes tvoří největší etnickou skupinu ve městě (54,0%).

Ty co rádi pijí Coca-colu bude zajímat, že ATL (jak tamní lidé město označují) se stala ústředím společnosti, která mok vyrábí a nejdete se zde také CNN.

článek je ze 21. 07. 2017

Hartsfield-Jackson International Airport je největší letiště na světě. Z Prahy, letiště Václava Havla sem létá například společnost Delta Air Lines a přistáli byste zde za 14 hod 38 min. Za tuto dobu byste si mohli přehrát zhruba půlku dílů s Bobbym Dawsonem a na zpáteční cestě to dokončit. Letenka většinou stojí kolem 22 tisíc korun. Letiště poskytuje cestujícím nejrůznější služby: restaurace, obchody, parkoviště a půjčovny aut, úschovu zavazadel, ztráty a nálezy, bankomaty a směnárny. Je zde i celnice a policejní stanice a dětem je k dispozici dětský koutek. Za poplatek je možné využít bezdrátové připojení k internetu. Na letišti se nachází také pošta a zdravotní středisko. K dispozici jsou také stání pro dlouhodobé i krátkodobé parkování. Z letiště do města a opačně je možné se dostat autobusem nebo metrem.
Říkal jsem, že se jedná o jedno ze dvou měst, kde G bydlí, to druhé je New York, jen tak pro představu, z ATL do NYC letadlem to trvá asi 2 hodiny a 42 minut, přičemž nezměníte časové pásmo. Tato města oproti Česku mají čas o 6 hodin dozadu.

Atlanta se stala známou zejména hip-hopem, R&B a crunkem (proslaveným zejména rapperem Lil Jonem) a je domovem spousty zajímavých filmových a hudebních festivalů a patří mezi města velmi přívětivá k LGBTQ komunitě. Z turistického hlediska se ATL jeví velice lákavě, je živá, pulsující a energická, osobitá i různorodá. V roce 1996 se zde konaly Olympijské hry. Jejím baseballovým týmem jsou Atlanta Hawks a skrze NBA pak Atlanta Braves. Co se týká té Coca Coly můžete zde navštívit muzeum výrobce.

Obyvatelé Atlanty se nazývají v angličtině Atlantans (česky Atlanťané?) Na oficiálních stránkách můžete sledovat místní televizní stanici.

Muzeum světa Coca Coly zde není samozřejmě jediným lákadlem, určitě pokud se ocitnete v ATL a zajímá vás spíše svět podmořský navštivte tamní akvárium - delfíni, běluhy, tučňáci, velryby… ti co jako dávají přednost jiným druhům atrakcí si mohou žít báječnou botanickou zahradu, nebo navštívit pandy velké v ZOO a nesmím zapomenout na Six Flags Over Georgia, což je tematický zábavní park o rozloze 230 akrů, který se nachází západně od města Atlanta, v Austellu, kde mají skvělou horskou dráhu. Můžete samozřejmě navštívit také CNN Center, Centennial Olympic Park, muzeum umění, krásný Piedmont Park, historické centrum města, hřbitov na Oakland Ave - kde je pohřbeno několik slavných osobností, dále potom doporučuji Georgia State Capitol - galerii umění, rovněž knihovnu a muzeum Jimmyho Cartera, muzeum designu, LEGOLAND Discovery Center a v neposlední řadě nádherný baptistický kostel.

V Atlantě si při návštěvě najde každý to své, k tomu připočítejte přátelské prostředí a chuť se bavit, tedy, užít si zábavu a vyjde vám z toho báječný námět pro výlet když se dostanete do USA. Kdybych chtěl, mohl či měl změnit svůj život, tedy, bych byl ochotný žít. ATL patří mezi ty místa, která vám udělají radost, když se tam vypravíte, stojí za ten čas i ty peníze.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama