Transsexualita, transsexualismus

12. srpna 2017 v 13:02 | Transgender |  Pojmy

Transsexualita je stav nesouladu mezi pohlavím duše a fyzickým, existují dva druhy transsexuálů - FtM (Female to Male), anatomicky ženy, které sebe identifikují jako muži, a potom zde je typ MtF, muži cítí sebe jako ženy.

Transvestita není transsexuál!


Častým omylem ve společnosti bývá záměna pojmů transsexuál a transvestita, nebo domnívání se, že jde o synonyma, což tak absolutně není. Transvestita se duší se svým fyzickým pohlavím ztotožňuje, jen se pouze rád obléká jako druhé pohlaví, v čemž je značný rozdíl, transsexuál se tím přibližuje požadovanému pohlaví.Narodili se do 'špatného' těla


Transsexualita je vrozená, někdy během těhotenství se přihodilo cosi, co nakonec vedlo k tomu, že mysl a tělo se v pohlaví neshodují, přesné příčiny nejsou známy a teorií je hodně. Nejedná se o stav trvalý (ten však může nastat, z různých důvodů, takový člověk NENÍ transsexuál, pouze přechodně prožívá tento 'pohlavní' rozpor, toto je potřeba pečlivě vyloučit pomocí testů), muži jsou 'uvězněni' v těle ženy a opačně, jediným řešením, které medicína zatím poskytuje je změna pohlaví.

Člověk, který se ocitl v takové situaci trpí často depresemi a psychickými bolestmi, myslí na smrt, nedokáže se na sebe dívat a bohužel často musí bojovat i s vlastní rodinou... Na konci přeměny většina z nich naprosto normální život jako každý jiný, což je jejich hlavní cílem, prostě být kompletně pohlavím, kterým je jejich duše, na konci cesty stojí soulad těla a duše.

Sexualita a orientace


S těmi transsexualita nijak nesouvisí! Ta nemá s sexem, sexualitou nebo sexuální orientací, trochu navzdor svému jednoslovnému názvu, nic společného, týká s pouze identifikace sebe sama jako nějaké pohlaví a pohlaví těla, s ničím jiným.

Není pravidlem, že 'nově vzniklý muž' je přitahován ženami, naprosto nezávisle na své TS může být i klidně homosexuál, 'Nová žena' může být lesba a tak dále, jednoduše řečeno tohle patří mezi jiné záležitosti, nesouvisí to nijak ani se sexuálními 'koníčky', ani to 'nedefinuje' sexuální praktiky, i když chápu, že k tomu si to myslet český název docela vybízí.


Tolik v kostce k tomuto tématu, samozřejmě obsahuje mnohem více, ale myslím, že pro krátké osvětlení to stačí.Our article on transgender, a basic explanation of the term.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama