Transsexualita, transsexualismus

Sobota v 13:02 | Transgender |  Pojmy

Transsexualita je stav nesouladu mezi pohlavím duše a fyzickým, existují dva druhy transsexuálů - FtM (Female to Male), anatomicky ženy, které sebe identifikují jako muži, a potom zde je typ MtF, muži cítí sebe jako ženy.

Transvestita není transsexuál!


Častým omylem ve společnosti bývá záměna pojmů transsexuál a transvestita, nebo domnívání se, že jde o synonyma, což tak absolutně není. Transvestita se duší se svým fyzickým pohlavím ztotožňuje, jen se pouze rád obléká jako druhé pohlaví, v čemž je značný rozdíl, transsexuál se tím přibližuje požadovanému pohlaví.Narodili se do 'špatného' těla


Transsexualita je vrozená, někdy během těhotenství se přihodilo cosi, co nakonec vedlo k tomu, že mysl a tělo se v pohlaví neshodují, přesné příčiny nejsou známy a teorií je hodně. Nejedná se o stav trvalý (ten však může nastat, z různých důvodů, takový člověk NENÍ transsexuál, pouze přechodně prožívá tento 'pohlavní' rozpor, toto je potřeba pečlivě vyloučit pomocí testů), muži jsou 'uvězněni' v těle ženy a opačně, jediným řešením, které medicína zatím poskytuje je změna pohlaví.

Člověk, který se ocitl v takové situaci trpí často depresemi a psychickými bolestmi, myslí na smrt, nedokáže se na sebe dívat a bohužel často musí bojovat i s vlastní rodinou... Na konci přeměny většina z nich naprosto normální život jako každý jiný, což je jejich hlavní cílem, prostě být kompletně pohlavím, kterým je jejich duše, na konci cesty stojí soulad těla a duše.

Sexualita a orientace


S těmi transsexualita nijak nesouvisí! Ta nemá s sexem, sexualitou nebo sexuální orientací, trochu navzdor svému jednoslovnému názvu, nic společného, týká s pouze identifikace sebe sama jako nějaké pohlaví a pohlaví těla, s ničím jiným.

Není pravidlem, že 'nově vzniklý muž' je přitahován ženami, naprosto nezávisle na své TS může být i klidně homosexuál, 'Nová žena' může být lesba a tak dále, jednoduše řečeno tohle patří mezi jiné záležitosti, nesouvisí to nijak ani se sexuálními 'koníčky', ani to 'nedefinuje' sexuální praktiky, i když chápu, že k tomu si to myslet český název docela vybízí.


Tolik v kostce k tomuto tématu, samozřejmě obsahuje mnohem více, ale myslím, že pro krátké osvětlení to stačí.Our article on transgender, a basic explanation of the term.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Které zvíře se ke Geraldovi nejvíce hodí (Podle fotky, vzhledu, povahy.... to je na vás)

01) Medvěd
02) Pes
03) Vlk
04) Tygr
05) Želva
06) Had
07) Jestřáb
08) Sova
09) Lev
10) Jiné

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama